Helyi humán fejlesztések Parádon

PARÁD NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA SIKERESEN PÁLYÁZOTT A TOP PLUSZ-3.1.3-23-HE1 SZÁMÚ, „HELYI HUMÁN FEJLESZTÉSEK” CÍMŰ FELHÍVÁSRA.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz támogatási rendszer keretében Parád Nagyközség Önkormányzata a „Helyi humán fejlesztések Parádon” című projekt (TOP Plusz-3.1.3-23-HE1-2024-00003) megvalósításához 179 963 300 forint vissza nem térítendő támogatást nyert el.

TOP Plusz-3.1.3-23-HE1-2024-00003

Kedvezményezett neve: Parád Nagyközség Önkormányzata

Projekt címe: „Helyi humán fejlesztések Parádon”

Projekt azonosítószáma: TOP Plusz-3.1.3-23-HE1-2024-00003

A szerződött támogatás összege: 179 963 300 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

Támogatás megítélésének dátuma: 2024.08.07.

Támogatási szerződés hatályba lépése: 2024.11.14.

Projekt befejezésének tényleges dátuma: 2029.03.31.

A projekt célja:

A projekt keretében olyan események, programok és rendezvények kerülnek megvalósításra melyek hozzájárulnak a településen élő hátrányos helyzetű csoportok, kiemelten nők, mélyszegénységben élők, romák, fogyatékkal élők, idősek, illetve gyermekek életkörülményeinek javításához.

A megvalósítás során sor kerül a szociális alapszolgáltatásokhoz kapcsolódó szemléletformálásra, társadalmi befogadást, kohéziót és identitást erősítő programok megvalósítására, javul a szolgáltatásokhoz való hozzáférés, egészségfejlesztési programok teszik teljessé a település életét. Olyan komplex programcsomag kerül kidolgozásra, mely lehetővé teszi a humán közszolgáltatások könnyebb elérhetőségét, segíti a szolgáltatásokhoz való hozzáférést, emellett pedig megvalósulhat az egészségfejlesztési, szociális alapszolgáltatásokhoz kapcsolódó szemléletformálás is.

A programok hozzájárulnak a település népességmegtartó erejének növeléséhez, erősödik az identitás és kohézió. A komplex fejlesztés alkalmazkodik a település, a közösség, illetve az egyén igényeihez is egyaránt. A társadalmi jólét prioritás, a kínált tevékenységek, szolgáltatások egyfajta érzékenyítő programok is egyben, melyek segítik az elfogadást a településen.

Egészségfejlesztési céllal szűrések valósulnak meg a településen, emellett felvilágosító előadást kínálunk a fiatal korosztály számára a szerhasználattal kapcsolatban. Az anyák egészségtudatos magatartását támogató előadások segítik hangsúlyozni a gyermektáplálás fontosságát, illetve szülők számára balesetmegelőzés témakörben tartunk szintén figyelemfelhívó kampányt.

A településen kialakításra kerül egy ügyintézési tér, ahol mindenki segítséget kap az ügyei intézésében.

A közösség bevonásával és aktivizálásával több éven keresztül valósulnak meg olyan programok, melyek hozzájárulnak a település közösségének fejlődéséhez, erősítik az identitást és kohéziót.

A közösségfejlesztési folyamat részeként megtörténik a település közösségi tevékenységeinek feltárása, melynek célja a helyi és térségi történelem feltárása, annak a lakossággal történő megismertetése.

Alapvető cél a tevékenységek által a hovatartozás erősítése, Parád népességének helyben tartása.